مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان:

مسیر گردشگری ریلی لرستان در راه جهانی شدن

کارشناس سازمان جهانی یونسکو در سفر به لرستان از خط آهن منطقه استان در راستای ثبت جهانی این مسیر ریلی بازدید کرد.

مسیر گردشگری ریلی لرستان در راه جهانی شدن

 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان در این راستا گفت: پرونده مسیر ریلی شمال، جنوب کشور برای ثبت در فهرست جهانی به سازمان یونسکو ارسال شده و کارشناسان این حوزه با حضور در استان لرستان در حال بررسی آن هستند.

سید امین قاسمی با بیان اینکه ثبت جهانی این خط ریلی تاثیر بسیار مهمی در راستای توسعه صنعت گردشگری لرستان خواهد داشت، افزود: با توجه به موقعیت جغرافیایی لرستان و زیبایی‌های مسیر ریلی راه آهن منطقه لرستان، ثبت جهانی این مسیر افزایش گردشگران خارجی را در استان به دنبال خواهد داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان راه اندازی قطار گردشگری از ابتدای امسال در استان را یکی دیگر از اقدامات خوب این اداره کل دانست و بیان داشت: تلاش خواهیم کرد با همکاری راه آهن جمهوری اسلامی و برنامه ریزی مجری قطار گردشگردی، شاهد تداوم حرکت این قطار در طول سال متناسب با نیاز مردم و گردشگران باشیم.

نظر کارشناس یونسکو در مورد مسیر ریلی لرستان

کارشناس و ارزیاب پرونده ثبت جهانی راه آهن شمال، جنوب در سازمان جهانی یونسکو نیز با مثبت ارزیابی کردن بازدید از مسیر ریلی منطقه لرستان گفت: برای نخستین بار است به لرستان سفر می‌کنم و در این بازدید لرستان را فقط از نگاه ریلی دیدم.

دین هوبل، وجود کوه‌های مرتفع و زیبا و همچنین دره‌های عمیق و شگفت‌انگیز را در مسیر ریلی لرستان بسیار خیال انگیز دانست و افزود: زیبایی‌های مسیر ریلی لرستان موجب شد تا جذب این جادذبه‌های دیدنی شوم.

وی همچنین به علم مهندسی به کار رفته در ساخت تونل‌ها و پل‌های ساخته شده در مسیر راه آهن لرستان اشاره و بیان داشت: پس از بررسی‌های کامل از خط آهن سراسری شمال، جنوب بزودی گزارش خود را تکمیل و برای ثبت جهانی این مسیر ریلی ایران به سازمان جهانی یونسکو ارائه خواهم داد.


خروج