رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه لرستان:

نخستین جشنواره سراسری عکس "شکوه جمعه"

نخستین جشنواره سراسری عکس "شکوه جمعه"در جهت اعتلای نماز شکوهمند جمعه و توانمندی عکاسان خبر داد.

نخستین جشنواره سراسری عکس

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان لرستان :حجت‌الاسلام اصغر دانشی ظهر دیروز در نشست خبری پیرامون رویداد فرهنگی جشنواره "شکوه جمعه"، با اشاره به جایگاه والای نمازجمعه، اظهار کرد: در همین راستا انجام برنامه‌های فرهنگی در راس کار شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه لرستان قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد:با گذشت 40 سال از برپایی نخستین نمازجمعه در انقلاب اسلامی، همچنان شاهد حضور پر رنگ اقشار مختلف در این آئین سیاسی و معنوی هستیم.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه لرستان از برگزاری نخستین جشنواره سراسری عکس "شکوه جمعه" خبر و ادامه داد: شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه در جهت اعتلای نماز شکوهمند جمعه، توانمندی عکاسان در معرفی هنرمندانه نمازجمعه و جماعت و همچنین ارائه آثار فاخر و ارزشمند اقدام به برگزاری این جشنواره کرده است.

دانشی در تشریح موضوع های این جشنواره، بیان داشت: آداب و سنن و مناسک جمعه، حضور انبوه و صف‌بندی منظم، جاذبه‌های تصویری اماکن نمازجمعه، همبستگی امت، مردم و نمازجمعه ، اجتماعات وحدت‌بخش، معماری اماکن و مصلاهای نمازجمعه، مردم‌نگاری جماعت جمعه با تکیه بر اقشار و همچنین ظرفیت‌ها و جلوه‌های سیاسی و دینی از جمله موضوع‌های نخستین جشنواره سراسری عکس "شکوه جمعه" است.

وی تصریح کرد: جشنواره در بخش‌های تک عکس، مجموعه عکس و بخش ویژه شامل عکس‌های مربوط به شهدای محراب و جلوه‌های تاریخی نمازجمعه برگزار می‌شود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه لرستان ضمن آزاد خواندن شرکت در این فراخوان برای تمام عکاسان حرفه‌ای و آماتور، افزود: هر عکاس می تواند با حداکثر 10 اثر به صورت تک عکس و 2 مجموعه عکس در این رویداد شرکت کنند.

دانشی اظهار داشت: علاقمندان به حضور در نخستین جشنواره سراسری عکس "شکوه جمعه" می توانند آثار خود را تا 22 آبان ماه امسال به دبیرخانه جشنواره در سامانه الکترونیکی shokuhejome و یا در قالب لوح فشرده به نشانی دبیرخانه مسابقه در تهران و یا قم ارسال نمایند.

وی همچنین از انتشار آثار برتر جشنواره در قالب کتاب و عرضه آن‌ها برای علاقمندان از طریق برگزاری نمایشگاه‌های عکس در حوزه هنری استان خبر داد


خروج