1398/09/20
مدیر حوزه کمالیه خرم‎آباد:

حاشیه‌نشین شدن حوزه‌های علمیه به حذف انقلاب می‌انجامد

عدالت به‌معنای راستین برعهده حوزه علمیه است، این در حالی‌است که دشمن‌شناسی، پایبندی به اصول و عدم کوتاهی در مقابله با توطئه‌ها از دیگر وظایف حوزه‌های علمیه به‌شمار می‌رود.

حاشیه‌نشین شدن حوزه‌های علمیه به حذف انقلاب می‌انجامد

 

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان لرستان : حجت‌الاسلام سیدلطف‌الله حیات‌الغیب در دیدار حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی، نماینده ولی‎فقیه در استان با طلاب مدرسه علمیه کمالیه خرم‎آباد، گفت: عدالت به‌معنای راستین برعهده حوزه علمیه است، این در حالی‌است که دشمن‌شناسی، پایبندی به اصول و عدم کوتاهی در مقابله با توطئه‌ها از دیگر وظایف حوزه‌های علمیه به‌شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه بازخوانی صادقانه نقصان‌های حال و گذشته برعهده حوزه‌های علمیه است، ادامه داد: باید مبانی دینی را از حوزه‌ها فرا گرفت این در حالی‌است که پیوند روحانیت با سیاست، رسالت حوزه‌های علمیه است.

حیات‌الغیب با اشاره به اینکه حاشیه‌نشین شدن حوزه‌های علمیه به حذف انقلاب می‌انجامد، اضافه کرد: حکومت اسلامی حکومت فقه و فقاهت و ارزش‌های دینی است.

مدیر حوزه علمیه کمالیه خرم‎آباد با تأکید بر اینکه برخی‌ها می‌خواهند افرادی را به مجلس بفرستند که درصدد مقابله با فقاهت هستند به دفاع حوزه علمیه از عملکرد شورای نگهبان اشاره کرد و گفت: در بُعد معنویت در اخلاق باید بیشتر کار کنیم این در حالی‌است که توجه به معیشت طلبه‌ها و تقویت پژوهش در حوزه‌های علمیه از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی بر به‌کارگیری طلاب متناسب با توان و ظرفیت آنان اشاره کرد و با تأکید بر لزوم تهیه بانک اطلاعاتی از طلاب لرستان، بیان کرد: ثبات شغلی اساتید کادر و مدیران از دیگر مشکلات حوزه‌های علمیه استان است که باید با تدبیر و همکاری نماینده ولی‌فقیه در استان برای آن راهکاری اندیشیده شود.


خروج