1398/09/21
تصویر خبر رئیس دفتر مقام معظم رهبری حجت الاسلام محمدی گلپایگانی:

روحانی موفق باید در میان توده مردم و سنگ صبور جامعه باشد

روحانی موفق باید در میان توده مردم باشد و حضور داشته باشد و سنگ صبور مردم باشد، دردها را بشنوند و گرفتاری‌ها را از نزدیک لمس کند

 روحانی موفق باید در میان توده مردم و سنگ صبور جامعه باشد

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان لرستان :حجت الاسلام محمد محمدی گلپایگانی امروز جمعه در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه رهبر انقلاب به همه شما مردم لرستان سلام رساندند و در محضر ایشان بودیم که از شجاعت و وفاداری این ملت نسبت به انقلاب و نظام و رهبری اشاره داشتند، گفت: لرستان خطه ای است که مردمانی شجاع و دلاور دارد که در دوران دفاع مقدس پرونده درخشانی از خودشان به جای گذاشتند. رشادت ها و شجاعت های آنان در میادین جنگ زبانزد همه بود.

وی با بیان اینکه مردم لرستان جهاد خود را به نمایش گذاشتند و نمره قبولی گرفتند، تصریح کرد: مردم لرستان نشان دادند که در حوادث ثابت قدم و پابرجا هستند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه امروز اینجا جمع شده ایم و مناسبتش معارفه امام جمعه جدید حجت الاسلام شاهرخی است که فرزند لرستان است و به این امامت و نمایندگی ولی فقیه در استان منصوب شده اند، اظهار داشت: ایشان چهره ای شناخته شده هستند، خانواده ای محترم و شناخته شده برای همه مردم هستند، آبرومند و ریشه دار و اصیل هستند. در مسئولیت های بزرگ دیگری بوده اند و در همه آن ها به نحو احسن انجام وظیفه کرده اند، تعریف ایشان را از دوستان و جاهای دیگر زیاد شنیده ایم.

حجت الاسلام محمدی گلپایگانی با بیان اینکه امام جمعه جدید خرم آباد ۲۰ ماه سابقه حضور در جبهه ها را دارد، شرکت در دفاع مقدس یک امتیاز بزرگ محسوب می شود، افزود: این امام جمعه برنامه ای که دارند روشن است و در آینده منشاء برکت برای استان خواهد بود. مردم‌دار و متواضع هستند و این ها شرایط یک روحانی موفق است.

وی یادآور شد: روحانی موفق باید در میان توده مردم باشد و حضور داشته باشد و سنگ صبور مردم باشد، دردها را بشنود و گرفتاری ها را از نزدیک لمس کند که این همان روش پیامبر اسلام (ص) است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در جهان متمدن امروز هم همان زنده به گور کردن‌ها و جهل دیده می شود، گفت: بزرگترین خدمت را اسلام با تعالیم خود به طبقه نسوان جامعه داد، یک سوره در قرآن برای زنان آمده است، سوره ای به نام رجال در قرآن نداریم و این گویای توجه اسلام به زنان است.

حجت الاسلام محمدی گلپایگانی با بیان اینکه در جامعه غرب زنان آلت دست شهوترانی مردان شده و چه ظلمی به آن ها می شود، اسلام اجازه تبعیض نمی دهد، اجازه سوءاستفاده نمی دهد، تصریح کرد:  فاطمه زهرا (س) که گل سر سبد خاندان نبوت است و سیده نساء العالمین است، باید الگوی زنان باشد.

وی با تاکید بر اینکه این فضای مجازی شیطان مجسم است، آنچه که به ارمغان می آورد فساد، فحشا، گناه و اینجور مطالب است، مراقب بچه های خود باشید، افزود: پدرها و مادرها مراقب باشید و مهربانی کنید با فرزند خود تا هر مشکلی که دارند با شما در میان بگذارند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه اولین نماز جمعه امام جمعه جدید امروز اقامه می شود، برای هفته های بعد بچه های خود را به نماز بیاورید، اگر می خواهید بچه های شما بیمه شوند در این مجامع آن ها را شرکت دهید، تصریح کرد: در مجالس امام حسین (ع) و مجالس مذهبی و قرآنی شرکت کنند. اگر فرزند شما از ابتدا با این مراکز آشنا شد بیمه می شود.

حجت الاسلام محمدی گلپایگانی در بخش دیگری از سخنان خود با مخاطب قرار دادن مسئولان گفت: شما همواره که در این منصب نیستید، از این فرصت استفاده کنید و به نفع مردم کار کنید، حساب پس انداز قیامت خود را پر کنید و جواب مردم را بدهید؛  کسانی را سراغ دارم در دستگاه های دولتی و حکومتی که خودکار جیبش را جدا نمی کند و با خودکار روی میز برای موارد شخصی استفاده نمی کند.

وی با بیان اینکه در مقابل برخی از ماشین حکومت استفاده شخصی می کنند، جواب دارند بدهند، مال این ۸۰ میلیون نفر است، بیت المال است، خیلی باید مراقبت کرد، تصریح کرد: ما که همیشه در این دنیا نیستیم، قیامتی وجود دارد، حساب و کتابی وجود دارد. این راهی است که سر راه ما هست


خروج