1398/07/13
امام جمعه رومشکان:

شورای نگهبان باید خوب مواظب باشد، خوب رصد کند و نگذارند کسانی به نام آن‌ها سوء‌استفاده کند

تبلیغات زودهنگام از جمله‌ی آسیب هایی است که باعث تلخ نمودن شیرینی حضور پرشکوه مردم در انتخابات می‌شود. متأسفانه در بحث تبلیغات انتخاباتی ممکن است کسانی که در این راستا تلاش میکنند متوسل به روش‌های غیر اخلاقی و غیر اسلامی شوند و گاهاً فضاهایی را ایجاد می کنند تا اذهان مردم را به این سمت بکشانند.

شورای نگهبان باید خوب مواظب باشد، خوب رصد کند و نگذارند کسانی به نام آن‌ها سوء‌استفاده کند

 

 

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان لرستان :حجت‌الاسلام مهدی فاطمی نیا در خطبه های این هفته نماز جمعه رومشکان:

ما مفتخریم به این قوه قضائیه؛ ما مفتخریم که کارهایش را در تراز انقلاب اسلامی و خواسته های مردم پیش می برد.
قطعا مردم از برنامه های قوه قضائیه در بحث مبارزه با مفاسد تقدیر و حمایت می کنند.

نیروی انتظامی در کشور ما یک نیروی مکتبی و انقلابی است.
پشت این آرامش و امنیت، زحمات تلاشگرانیست که ١٣ هزار نفر از آنها در این راه شهید شده اند و این تلاش ها نباید نزد همه مغفول واقع شود.

اگر نبود تلاش های مجاهد گونه نیروی انتظامی در مبارزه با مواد مخدر و بی نظمی ها و ناامنی هایی که ممکن است در کشور رخ دهد ما الان هیچ پیشرفتی نداشتیم.

-تقدیر و تشکر از حضور فعال و چشمگیر نیروهای انتظامی رومشکان در نماز جمعه های شهرستان

حجت الاسلام فاطمی نیا در ادامه بیانات خود گفت:
موضوع انتخابات در کشور ما موضوعی پر اهمیت است و انتخابات های برگزار شده در طی ۴٠ سال گذشته، حضور خوب و ارزشمند مردم را نشان می دهد.
تبلیغات زودهنگام از جمله‌ی آسیب هایی است که باعث تلخ نمودن شیرینی حضور پرشکوه مردم در انتخابات می‌شود.
متأسفانه در بحث تبلیغات انتخاباتی ممکن است کسانی که در این راستا تلاش میکنند متوسل به روش‌های غیر اخلاقی و غیر اسلامی شوند و گاهاً فضاهایی را ایجاد می کنند تا اذهان مردم را به این سمت بکشانند.
تشویش اذهان عمومی کار درستی نیست.
من قبلا نیز از این تریبون تذکر داده ام؛ شورای نگهبان، دفاتر نظارتی در استان و شهرستان باید نمونه اعتماد سازی مردم به نظام باشد و اگر خدایی نکرده در این بین رفتاری رخ دهد که اعتماد مردم را خدشه دار کند بزرگترین ضربه و خیانت به نظام و انقلاب و مردم است.

شورای نگهبان حکم داور را ایفا می کند.
شورای نگهبان ناظر است و کسی که ناظر و حکم داور را دارد نباید از کاندیدای خاصی جانبداری کند.
اگر کسانی بیاییند به اسم شورای نگهبان این کار را انجام دهند، جلساتی تشکیل داده و برای خود مسئولیت ایجاد کنند و خدائی نکرده بخواهند به نفع کاندیدایی اینطور وانمود کنند که شورای نگهبان طرفدار فلان کاندیداست؛ در اینجا مردم باید با این افراد برخورد انقلابی کنند به این معنی که دور آنها را خط بکشند چرا که این روش آنها خلاف قانون، عرف، عدالت و مروت است.
مردم حواسشان را خوب جمع کنند.
کسانی که این روش غلط را در پیش بگیرند در صورتیکه به عنوان نماینده به به مجلس ورود پیدا کنند هیچ کاری از دستشان بر نمی آید و هیچ منفعتی برای مردم به بار نمی آوردند.
این ذهنیت پیش نیاید که فلان شخص با شورای نگهبان است. این اشتباه است.
شورای نگهبان حامی اراده و خواست مردم است.
هر آنکس که مردم بخواهند قطعا همان خواهد شد و بدانید و مطمئن باشید که بنده در هر جایی که هستم تا جان در بدن دارم تلاش می‌کنم از این حق مردم مواظبت کنم.
از شورای نگهبان می‌خواهیم از همین الان خطاهای این افراد را برای تایید صلاحیت ها در نظر بگیرد.
اینکه چند نفر بیایند کنار امام جمعه و یا کنار یک مسئول عکس بگیرند بمعنی تایید آنها در مورد مسئله انتخابات نیست.
من به آن کسانی که می‌خواهند با زرنگی وانمود کنند که شورای نگهبان با آنهاست هشدار می‌دهم.

مردم کاملاً رصد می کنند و یقین بدانید مردم بعد از این چهل سالی که از انقلاب میگذرد دارای تجربه شده اند، الان می دانند چه کسی منفعت دارد، چه کسی کار می کند، چه کسی کار نمی کند.
دیگر مردم خروجی کار را می بینند.
مردم اشتغال می خواهند، کارخانه می خواهند، آب کشاورزی می خواهند…
مردم نماینده ای می خواهند که تمام فکر و اندیشه و دغدغه اش ارتباط گیری با مردم و در تلاش برای حل مشکلات آنها باشد. لذا این حرکت های موذیانه ای که برخی مترصد انجام آن هستند به ضرر آنها تمام خواهد شد.
شورای نگهبان باید خوب مواظب باشد، خوب رصد کند و نگذارند کسانی به نام آنها سوء‌استفاده کنند و به مردم عزیز توصیه میکنم مواظب این کارها باشید.


خروج